10 Adımda Ayrılık Acısını Atlat!

Ayrılık acısı nasıl hafifler?

10 Adımda Ayrılık Acısını Atlat!

Verdiğimiz tavsiyeleri dinle. 10 Adımda ayrılık acısını atlat!

İlişkiler bazen biter ve ardında acı kalır. Aşk acısı bir anda geçmez belki ama ayrılık hüznünü üstünüzden atmanızı sağlayacak birkaç önerimiz var 10 adımda ayrılık acısını atlat yazımız acı çekenler için…

1-Eşyalardan kurtulun

Eski sevgilinizin sizde olan eşyaları, birlikte çektirdiğiniz fotoğraflar, hediyeler ve buna benzer her şeyden kurtulun. Kendinize güveniyorsanız ayrılık acısını atlatana kadar bakmayacağınız bir yere saklayın ya da tamamen yok edin.

2-Yalnızlıktan korkmayın

Aşk acısının en kötü yanı insanın kendini yalnız hissetmesidir. Bundan korkmayın ve kendinizle başbaşa kalıp durumla yüzleşin.

3-Gideni beklemeyin

Biten ilişkinin ardından ayrılık hüznünün bitmemesinin tek sebebi, umuttur. Onun geri dönmesini beklediğiniz sürece bu acının bitmesi zor. Bu yüzden ilişkinin bittiğini kabul etmeli ve aklınızdan da kalbinizden de silmelisiniz.

4-Zamanın ilaç olduğuna inanın

Belki bir klişe gibi gelebilir ama zaman kesinlikle ilaç gibidir. Her gün, hatta her saat acınız hafifleyecek.

5-İyi hatıraları düşünmeyin

İlişkinizdeki mutlu anları düşlüyor olabilirsiniz. Bunun yerine ayrılık sebebinize odaklanın ve olumsuz yönleri unutmayın.

6-Sosyalleşin

Sosyalleşmek, hatta sadece yürümek bile kendinizi iyi hissettirecektir. Bol bol yürüyüş yapın, arkadaşlarınızla buluşun, yeni ortamlara girin, yeni arkadaşlıklar edinin.

7-Duygularınızı yazın

Bazen yazmak da insana kendini iyi hissettirir. Çöpe de atacak olsanız hislerinizi yazın, içinizi dökün. Hatta eski sevgilinize söylemek isteyip de söyleyemediğiniz şeyler varsa onları kaleme alın. Kendinizi çok daha huzurlu hissedeceksiniz.

8-Aşırı yemekten kaçının

Stres insanı yemeklere yönlendirebilir. Bu hataya düşmeyin, sonra aldığınız kiloları vermekte zorlanabilirsiniz. Aman dikkat!

9-Mesaj atmayın

Ayrılığın ilk evresinde iki tarafın da eli telefona gidebilir. Aramak ya da mesaj atmak istediğinizde telefondan uzaklaşın, bu hataya düşmeyin. İlişkinizi karşılıklı olarak bitirdiyseniz bu karara uymalı, zamanla acının geçmesini beklemelisiniz.

10-Hazır olduğunuzda yeni biriyle tanışın

Ayrılık acısını atlattığınızda ve kendinizi hazır hissettiğinizde yeni biriyle, belki de hayatınızın aşkıyla tanışabilirsiniz. Bunun için Speed Date Türkiye etkinliklerine katılıp, size uygun birçok insanla tanışabilirsiniz.

 

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , ,

Tartışma Platformu

İlk Yorumunuz “10 Adımda Ayrılık Acısını Atlat!”

Çıkış Yapmadan Tekrar Düşün!
Eğer şimdi kayıt olmazsanız; bir sonraki ziyaretinize kadar yapılan tüm etkinlikleri ve size özel fırsatları kaçıracaksınız. Eğer aradığınız doğru kişi kaçırdığınız etkinlikteyse ?
Gizliliğinize saygı duyuyoruz. Bilgileriniz bizimle güvende ve asla paylaşılmayacak.
Kapat
×
×
WordPress Popup Plugin