570 Beyaz Yakalıyı Yalnızlıktan Nasıl Kurtardık?

570 Beyaz Yakalı Çalışanı Yanlızlıktan Nasıl Kurtardık?

570 Beyaz Yakalıyı Yalnızlıktan Nasıl Kurtardık?

Beyaz Yakalılar Yorgun

Uzayan eğitimler, iş yerinde kariyer planlaması, ekonomik gelişmeye paralel artan çalışma saatleri ve günleri, özellikle beyaz yakalıları sosyal yaşamdan uzaklaştırıyor. Yoğun çalışma temposu aile kurma planlarını ötelemelerine neden oluyor.

Bu sorun üzerinden yola çıkarak, Speed Date Türkiye ile bu zamana kadar yaptığımız organizasyonlarla, arkadaş edinmeye “zaman ve ortam bulamayan” 570 beyaz yakalıyı yalnızlıktan nasıl kurtardık? bunu anlattık.

Beyaz Yakalılar Yalnız

Sosyalleşememekten yakınan beyaz yakalılar için belki de en büyük sorun; uzun mesai saatleri, yoğun iş temposuna bağlı asosyal kimlik nedeniyle yaşanan özgüven düşüklüğü, içe kapanıklık ve yalnızlaşma durumu…

Teknolojinin gelişmesinin de etkisiyle artan yalnızlığa, uzun bir süre yine teknoloji ile bu kez internet üzerinden tanışma ve chat siteleriyle çözüm arandı.

Ama görüldü ki bu da çözüm getirmedi.

Evlenemiyorlar

Kişiler sosyal ağlardaki tanışma sitelerinden dolandırıcılık, yanlış yönlendirme gibi etkenlerle vazgeçtiler. Yapılan bir araştırmanın kadınların evlenme yaşlarının son yıllarda 19-20 yaşlardan 23-25, erkeklerin 24-25’lerden, 28-29’lara ilerlediğini göstermesi de aslında sosyal ağların bu konudaki yetersizliğini gösteriyor. Şunu gördük ki sosyalleşme yolunda önlem almazsak bu yaş skalası daha da artacak ve bir süre sonra artık kişiler evlenmeye zaman bulamayacaklar.

Yalnızlığa Çözüm; Speed Date Türkiye

Zamansızlık ve ortamsızlık sorununu bizden daha önce yaşayan, yalnızlaşmanın en önemli aracı teknoloji ile daha önce tanışan gelişmiş ülkelerinin neler yaptığını izleyip, bunu Türk toplumunun yapısına entegre ederek kurduğumuz Speed Date Türkiye, kısa sürede ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösterdi.

Karşı cinsten katılımcıların bir ön başvuru sürecinden geçtikten sonra İstanbul ve Ankara’da organize ettiğimiz çok nezih ortamda tanışmaları ve belirli süre diliminde görüşmeleri yapmalarını farklı konseptlerde sağladığımız bu organizasyon o kadar tuttu ki şu an İzmir, Antalya, hatta Konya, Samsun, Bursa gibi illerden talep almaya başladık.

Sağlam temeller üzerine kurulan evlilik kurumu, sağlıklı nesillerin yetişmesi, huzur ortamı, hatta ülke geleceği açısından büyük önem taşıyor. Temelini 2013’de attığımız son birkaç yıl içinde yoğunlaştığımız Speed Date Türkiye etkinliklerinde şu ana kadar 570 beyaz yakalının birlikteliğini sağladık.

Konunun önemini kavrayan, kendine doğru eş bulmak isteyenlerin doğru ve güvenilir bir zemini olan bu organizasyonlarla hızla sonuç alıyorlar. Bizler de emek verenler olarak toplumun sosyal iletişim açığını kapatma ve buna bağlı sorunları önlemeye öncülük ettiğimiz için gelecekle ilgili planlarımızı artırıyoruz. Bu halkanın güçlü çeperi olması, ilişkilerin iyi kodlanması, hepimiz açısından büyük önem taşıyor.

Biz; Speed Date Türkiye ekibi olarak; sektörde en kaliteli, en farklı, en eğlenceli ve en güvenilir etkinliklerle katılımcılarımızın hayatlarında imzamız olduğu için çok mutluyuz.

Size uygun, en yakın etkinliğimizde görüşmek dileğiyle…

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , ,

Tartışma Platformu

İlk Yorumunuz “570 Beyaz Yakalıyı Yalnızlıktan Nasıl Kurtardık?”

Çıkış Yapmadan Tekrar Düşün!
Eğer şimdi kayıt olmazsanız; bir sonraki ziyaretinize kadar yapılan tüm etkinlikleri ve size özel fırsatları kaçıracaksınız. Eğer aradığınız doğru kişi kaçırdığınız etkinlikteyse ?
Gizliliğinize saygı duyuyoruz. Bilgileriniz bizimle güvende ve asla paylaşılmayacak.
Kapat
×
×
WordPress Popup Plugin