İçine Kapanık İnsanlar İçin Aşk

İçine kapanık insanlar için aşk

İçine Kapanık İnsanlar İçin Aşk

İçine kapanık insanlar için aşk farklı yaşanır.

Kabuğuna çekilmiş, içine kapanık insanlar için aşk diğer insanlardan farklıdır. Bazı insanlar yalnızlığı sever. Bu sebeple diğer insanlara kıyasla daha çok içe kapanık olabilirler. Bazı insanlar ise iş hayatındaki yoğunlukları sebebiyle özel hayatında yalnızlık sorunu yaşayabilir. Peki, bu insanlar aşık olma konusunda daha mı çok zorlanıyorlar?

Yalnız ve içe kapanık insanlar da aşık olabilir elbette. Sadece yeni birileriyle tanışma konusunda daha çekimser davrandıkları için bir ilişki yaşamaları zor olabilir. Ayrıca içe kapanık insanlar kalplerini sadece özel olduğuna inandıkları insanlara açarlar. Bu kişiyi bulmaları da çok kolay olmadığı için aşık olmaları, düzenli bir ilişkiye sahip olmaları zaman alabilir.

İçine kapanık insanlar için aşk, kendilerine vakit ayırmak, yalnız olmak, kendi dünyalarında sessizliği dinlemeyi tercih etmektir. Bu sebeple ilişki yaşayacakları kişinin buna saygı duyması gerekir. Bu durum, onların soğuk ya da mesafeli olduğu anlamına gelmez. İçe dönük insanlar kendilerine benzeyen kişilerden de hoşlanabilirler ancak çoğunlukla dışa dönük insanlara hayranlık duyar, onlara aşık olurlar.

Eğer içine kapanık biriyseniz ve bu durumdan kurtulup aşık olmak istiyorsanız sizin için birkaç tüyomuz var.

Yeni insanlarla tanışmak

Yeni insanlarla tanışmak içine kapanıklıktan kurtulmanın ilk kuralıdır. Bunun için sosyal çevrenizde vakit geçirebilir, eğer çevreniz geniş değilse Speed Date Türkiye etkinliklerinden birine katılarak sizin gibi yeni insanlarla tanışmak isteyen kişilerle bir araya gelebilirsiniz.

İletişim kurmak

İletişim kurmak da ikinci kuralımız. Etkinliklerimizde tanıştığınız kişilerle sohbet ettiğinizde zamanla daha güçlü iletişim kurmaya, kendinizi daha rahat ifade etmeye başlayacaksınız.

Farklı şeyler denemek

Yeniliklere açık olmalısınız. Yeni şeyler deneyerek hayatınıza renk ve hareket katabilirsiniz. İnanın, değişik aktiviteler yapmak ve sosyalleşmek size kendinizi çok iyi hissettirecek.

Çekingen olmamak

En önemli maddelerden biri de çekingen olmamak. İçine kapanık insanlar için bunu aşmak ne kadar zor olsa da bu durumun üstesinden geldikten sonra rahatlıkla sosyalleşebilir, hayallerindeki kişiyle tanışma fırsatı bulabilirler.

 

Etiketler:, , , , , , , , , , , ,

Tartışma Platformu

İlk Yorumunuz “İçine Kapanık İnsanlar İçin Aşk”

Çıkış Yapmadan Tekrar Düşün!
Eğer şimdi kayıt olmazsanız; bir sonraki ziyaretinize kadar yapılan tüm etkinlikleri ve size özel fırsatları kaçıracaksınız. Eğer aradığınız doğru kişi kaçırdığınız etkinlikteyse ?
Gizliliğinize saygı duyuyoruz. Bilgileriniz bizimle güvende ve asla paylaşılmayacak.
Kapat
×
×
WordPress Popup Plugin