İlk Buluşma İçin Altın Değerinde Öneriler

İlk Buluşma İçin Altın Değerinde Öneriler

İlk Buluşma İçin Altın Değerinde Öneriler

İlk buluşma için altın değerinde önerilerimiz var.

Hiç şüphesiz, en heyecanlı ve unutulmaz anlar ilk buluşma anlarıdır. İlk buluşmanızın tıpkı hayallerinizdeki gibi geçmesi için çok işinize yarayacak ipuçlarımız var.

1-Bakımlı olmak

Dış görünüş, ilk buluşma konusunda oldukça önemlidir. İlk izlenim, her zaman akılda kalır ve bu yüzden partnerinizi etkilemek için buluşmaya giderken bakımlı olmalısınız. Ayrıca bakımlı olmak kendinize olan güveninizi de artıracaktır.

2-Makyaj konusu önemli

Kadınlar için ilk buluşma makyajı önemli bir konu. Abartılı makyajdan kaçınmalı, sade bir makyaj tercih etmelisiniz. Özellikle Speed Dating kahve buluşmaları için günlük ve hafif bir makyaj yapmanız yeterli olacaktır. Eğer ağır bir göz makyajı yapıyorsanız nude bir ruj kullanmalısınız ancak sade bir göz makyajı yapıyorsanız dudaklarınızı ön plana çıkaracak rujlar tercih edebilirsiniz.

3-Kıyafet seçimi

Kıyafet seçimi kadınlar kadar erkekler için de önemlidir. Öncelikle harika bir buluşma için kendinizi rahat hissettiğiniz, kendinize yakıştırdığınız kıyafetler tercih etmeniz gereklidir. Daha önce giydiğiniz ve iltifat aldığınız kıyafetlerinizi seçebilirsiniz. Kadınlar için şık ama rahat kıyafetler öneriyoruz çünkü hiçbir kadın ilk buluşmada topuklu ayakkabının acıttığı ayaklarıyla ya da kayan bir etekle uğraşmak istemez. Kıyafet seçerken buluşma için katılacağınız etkinlik de önemli. Etkinliğin gerçekleşeceği mekana uygun kombinler yapabilirsiniz.

4-İltifat etmek:

Buluşmada karşınızdaki kişinin görünümüyle ilgili güzel sözler söyleyebilirsiniz. Özellikle kadınlar güzel göründüklerini duymaktan hoşlanırlar. Bunu duyduklarında özgüvenleri artacak ve daha rahat bir sohbet gerçekleştirebileceksiniz. Aynı şekilde kadınlar da partnerlerine iltifat edebilir, karşı tarafı cesaretlendirebilirler.

5-Önceki buluşmalardan dersler

Çoğu kişinin hayatında daha önce bu tarz buluşmalar gerçekleşmiştir. Bu buluşmalar size ipucu verebilir. Daha önceki buluşmalarınızda yaptığınız bir hareketin ya da açtığınız bir konunun karşınızdaki kişinin hoşuna gittiğini düşünüyorsanız benzer şekilde davranabilirsiniz. Eğer partnerinizin hoşuna gitmeyen durumlar olduysa bunları asla tekrarlamamalısınız.

6-Sohbet konusu bulmak

Tanımadığınız, ilk kez buluştuğunuz biriyle konuşmak zor olabilir. Bu yüzden buluşmadan önce aklınızda bazı sohbet konuları belirleyebilirsiniz. Sizin için önerdiğimiz ve önermediğimiz sohbet konularını da derledik.

7-Neler konuşabilirsiniz?

Karşınızdaki kişiyi tanımanızı sağlayacak sorular sorabilirsiniz. Buna verilen cevaplar doğrultusunda partneriniz de size aynı soruları soracaktır ve bu sayede siz de kendinizi tanıtma fırsatı bulmuş olacaksınız. Bu sebeple en iyi olduğunuz konularda sorular sormanızda fayda var. Örneğin, başarılı bir iş adamıysanız partnerinize iş hayatını sorabilir ve bu konuşmada kendi başarılarınızdan da söz edebilirsiniz. Ancak kendinizi gereksiz şekilde övmekten kaçınmalısınız. Bu durum partnerinizde itici bir etki bırakabilir. Bunun yanı sıra partnerinize sevdiği şeyleri sorabilirsiniz. En sevdiği film, en sevdiği dizi, en sevdiği yemek, en sevdiği mekan, en sevdiği şehir veya ülke… Bu tarz sevilen şeyler karşınızdakini daha iyi tanımanızı sağlayacaktır.

8-İyi bir dinleyici olmak

Sohbet ederken konuştuğunuz kadar karşı tarafı da dinlemelisiniz. Sürekli kendini anlatmak ve dinlememek olumsuz bir etki yaratabilir. Bu yüzden sorular sorarak birbirinizi tanımak oldukça iyi bir yöntemdir.

9-Gülümseme önemli!

Ne olursa olsun tebessüm etmeyi unutmayın. Harika bir ilk buluşma için kişilerin rahat hissetmesi önemlidir. Bunun için de karşınızdaki kişiyi rahatlatıcı sinyaller gönderebilirsiniz. Gülümsemek gibi… Gülümsemeniz partnerinize mutlu olduğunuz mesajını verebilir, bu durum onu da rahatlatıp mutlu edebilir. İlk buluşmanın gülümsenerek hatırlanması için, bol tebessümlü bir sohbet gerçekleştirmenizde fayda var.

10-Neler konuşmamalısınız?

İlk buluşmada tartışma yaratacak konulardan kaçınmanızda fayda var. Dini ve siyasi konulardan kaçınmalısınız. Ayrıca partnerinizin eski ilişkilerini de sormamalısınız. Gerginlik yaratabilecek konular yerine daha eğlenceli, karşınızdaki kişiyi rahatlatacak ve mutlu edecek şeylerden bahsedebilirsiniz. Eğer ortak noktalarınızı yakalarsanız bu konuların üzerine yoğunlaşın. Eğer daha önce aldatıldıysanız veya mutsuz bir ilişki yaşadıysanız bunlardan bahsetmeniz partnerinizde olumsuz bir etki yaratabilir.

11-Telefon

Buluşma esnasında sürekli telefonunuzun çalmasını istemezsiniz. Eminiz ki, partneriniz de bunu istemez. Bu sebeple buluşma öncesinde telefonunuzu sessize almanızda fayda var. Böylelikle sohbetiniz bölünmez.

12-Gizemli olmak

Biraz gizemli biri olmak herkesin ilgisini çeker. İlk buluşmada kendinizle ilgili her detayı A’dan Z’ye anlatmanızın kimseye faydası olmaz. Kendinizden bahsederken fazla detaya girmemeye, bazı konularda gizemli bir havaya bürünmeye çalışın. Bırakın, partneriniz sizi çözmek istesin. Daha yakından tanımak için çabalasın…

Etiketler:, , , , , , , , , ,

Tartışma Platformu

İlk Yorumunuz “İlk Buluşma İçin Altın Değerinde Öneriler”

Çıkış Yapmadan Tekrar Düşün!
Eğer şimdi kayıt olmazsanız; bir sonraki ziyaretinize kadar yapılan tüm etkinlikleri ve size özel fırsatları kaçıracaksınız. Eğer aradığınız doğru kişi kaçırdığınız etkinlikteyse ?
Gizliliğinize saygı duyuyoruz. Bilgileriniz bizimle güvende ve asla paylaşılmayacak.
Kapat
×
×
WordPress Popup Plugin