İlk Buluşmada Ferah Nefes Arıyorlar

Speed Dating Blog

İlk Buluşmada Ferah Nefes Arıyorlar

Çiftler ilk buluşmada ferah nefes arıyorlar.

Yapılan araştırmalar uzun vadeli birliktelik için zaten sıkıntılı süreç geçirenlerin, ilk buluşmada en fazla karşı cinsten “ferah nefes” beklediğini ortaya koyuyor. Teknolojinin hızla gelişmesi, iş saatleri ve yoğunluğun artması, sosyalleşme zorluğuna, dolayısıyla da evlilik planlarının uzamasına yol açıyor.

Biz de Speed Date Türkiye olarak, 4 yıldan beri İstanbul, Ankara ve İzmir’de gerçekleştirdiğimiz matchmaking organizasyonlarına katılanların beklentilerini ölçümledik.

Zaman geçtikte daha seçici oluyorlar.

Zorlu bir eğitim sürecinin ardından, yoğun iş temposuna giren ve hayatını kariyere adayan kişiler evlilik için vakit bulamamaktan yakınıyor; yaş ilerledikçe de karşı cinsten beklentilerin artması da ayrı bir handikaba dönüşüyor.

Araştırmalarımıza göre, kendilerine zaman yaratıp tanışma organizasyonlarımıza katılanların yüzde 38’i, ilk buluşmada karşı cinsin nefes kokusuna dikkat ediyor ve ilk buluşmada ferah nefes arıyorlar. Yüzde 19’u şık kıyafet, yüzde 18’i hoş koku, yüzde 14’ü güzel cilt, yüzde 11’i havalı saçı önceliği arasında aldıklarını vurguladı. İlk izlenim için gereken ortalama süre kadınlarda 15 dakika iken erkeklerde 1 saati buluyor.

Speed Date Türkiye Başarısı

Etkinliklerimizde bir araya gelen kişilerin ilişki bulma oranları kadınlarda yüzde 78, erkeklerde yüzde 83. Çoğu kişi ilk 3 saniyede karşı cinsten etkileniyor ve yüzde 41’i ikinci buluşmayı isteyip istemediğine 2-3 dakika içinde karar veriyor.

Türkiye’de mutlu ve uzun süreli evlilikler için oldukça güzel sonuçlar veren speed dating organizasyonlarının yaygınlaşması ile insanları yalnızlıktan kurtararak mutlu evliliklerin kapısını açmalarını sağlayacak.

Bir sonraki Speed Date Türkiye etkinliğinde görüşmek dileğiyle…

Etiketler:, , , , , , , , , ,

Tartışma Platformu

İlk Yorumunuz “İlk Buluşmada Ferah Nefes Arıyorlar”

Çıkış Yapmadan Tekrar Düşün!
Eğer şimdi kayıt olmazsanız; bir sonraki ziyaretinize kadar yapılan tüm etkinlikleri ve size özel fırsatları kaçıracaksınız. Eğer aradığınız doğru kişi kaçırdığınız etkinlikteyse ?
Gizliliğinize saygı duyuyoruz. Bilgileriniz bizimle güvende ve asla paylaşılmayacak.
Kapat
×
×
WordPress Popup Plugin