Hürriyet Gazetesi Speed Date Türkiye Haberleri

Merkezi İngiltere’de bulunan organizasyonun Türkiye Temsilcisi, Sosyal İletişim Uzmanı İnan Yaşar Türksoy, insanların özellikle de sosyalleşememekten yakınan beyaz yakalıların, “mesai saatlerinin uzaması, yoğun iş temposuna bağlı asosyal kimlik nedeniyle özgüven düşüklüğü yaşaması, içe kapanması ve yalnızlaşmasının” belki de günümüzün en önemli sorunu olduğunu kaydetti.

Teknolojinin gelişmesinin de etkisiyle artan yalnızlığa, uzun bir süre yine teknoloji ile bu kez internet üzerinden tanışma ve chat siteleriyle çözüm arandığını vurgulayan İnan Yaşar Türksoy, şunları söyledi:

Daha fazla oku

Sabah Gazetesi Speed Date Türkiye Haberleri

Merkezi İngiltere‘de bulunan dünyaca ünlü Speed Date programının Türkiye temsilcisi Sosyal İletişim Uzmanı İnan Yaşar Türksoy, yoğun iş temposuna giren ve hayatını kariyere adayan kişilerin evlilik için vakit bulamamaktan yakındıklarını belirtti. Araştırmalarına göre, kendilerine zaman yaratıp bir araya gelme programlarına katılanların yüzde 38’inin ilk buluşmada nefes kokusuna dikkat ettiğini ve ferah nefes aradığını belirten Türksoy, yüzde 19’unun şık kıyafete önem verdiğini söyledi.

Daha fazla oku

Speed Dating aslında bir etkinlik. Etkinliğe rezervasyonunuz sonrasında organizasyonun yapılacağı seçkin mekana davet ediliyorsunuz. Numaralı masaya oturuyor ve ilk tanışacağınız kişi ile zilin çalmasından itibaren 5 dk. yüz yüze sohbet ediyorsunuz. Eğer tanıştığınız kişi ile yeniden görüşmek isterseniz, organizatörün size vereceği karta bunu bildirmeniz yeterli. Eğer adını yazdığınız kişi de sizinle aynı fikirdeyse izinler doğrultusunda iletişim bilgileriniz paylaşılıyor.
Başvurular, etkinliklerle ilgili detaylı bilgiler ve aklınızdaki bütün sorular için elbette Facebook sayfasını ziyaret edebiliyorsunuz.

Daha fazla oku

İnan Yaşar Türksoy, sağlam temeller üzerine kurulan evlilik kurumunun, sağlıklı nesillerin yetişmesi, huzur ortamı, hatta ülke geleceği açısından büyük önem taşıdığını vurgulayarak, “Temelini 2013’de attığımız son birkaç yıl içinde yoğunlaştığımız Speed Date Türkiye etkinliklerinde şu ana kadar 570 beyaz yakalının birlikteliğini sağladık.Konunun önemini kavrayan, kendine doğru eş bulmak isteyenlerin doğru ve güvenilir bir zemini olan bu organizasyonlarla hızla sonuç alıyorlar. Bizler de emek verenler olarak toplumun sosyal iletişim açığını kapatma ve buna bağlı sorunları önlemeye öncülük ettiğimiz için gelecekle ilgili planlarımızı artırıyoruz. Bu halkanın güçlü çeperi olması, ilişkilerin iyi kodlanması, hepimiz açısından büyük önem taşıyor” dedi.

Daha fazla oku

Çıkış Yapmadan Tekrar Düşün!
Eğer şimdi kayıt olmazsanız; bir sonraki ziyaretinize kadar yapılan tüm etkinlikleri ve size özel fırsatları kaçıracaksınız. Eğer aradığınız doğru kişi kaçırdığınız etkinlikteyse ?
Gizliliğinize saygı duyuyoruz. Bilgileriniz bizimle güvende ve asla paylaşılmayacak.
Kapat
×
×
WordPress Popup Plugin