Yeni bir ilişki için hazır olduğunuzu nasıl anlarsınız?

Speed Dating Etkinlikleri

Yeni bir ilişki için hazır olduğunuzu nasıl anlarsınız?

Yeni bir ilişki için hazır mısınız? Yoksa henüz eski ilişkinizin anımsattıklarından kurtulamadınız mı? Ya da kendinizi farklı şeylere mi odaklamak istiyorsunuz? “Neden doğru ilişkiyi bulamıyorum?” ya da “Bir ilişkiye hazır mıyım?” diye sorduğunuz zamanlar oluyordur. Bazen doğru zamanda doğru yerde olsanız da etrafınızda hoşlanabileceğiniz insanlar olsa da aşka hazır değilseniz, bir ilişkiye başlayamazsınız. Peki, hazır olup olmadığınızı nasıl anlarsınız? Kendinize şu soruları sorup cevaplamanız yeterli…

Aşka hazır mısınız?

“Keşke kendim gibi biriyle tanışıp bir şeyler paylaşsam” diye düşünüyorsanız bu ilişkiye hazır olduğunuzu gösteren bir işaret olacaktır. Öncelikle kendinizi sevmeli, beğenmeli ve kendinize güvenmelisiniz. Aşka layık olduğunuzu bilmeli ve zincirleri kırmak için ilk adımı atmalısınız.

Aşktan vazgeçip, kimseyi aramadığınız dönemi atlatmalısınız. Bunun için “artık vazgeçtim, kimseyi bulmaya çalışmayacağım” diye düşünüp düşünmediğinizi sorgulamalısınız.

“Aşktan vazgeçtim, kimseyi aramıyorum” diyerek beklenti içine girmiyorsanız bir ilişkiye hazırsınız demektir. İnsanlar hiç beklemedikleri bir anda aşkı buluyor, bu sebeple olumsuz düşünceleri kafanızdan silin ve etrafınıza bakmaya başlayın. Umutsuzluğa kapılmadan, en iyiyi en ideali değil sevebileceğiniz birini bulup ilişkiye başlayın.

Yeni bir ilişki için adım atmadan önce beklentilerinizi ve böyle bir sorumluluk almak isteyip istemeyeceğinizden emin olun. Böylelikle doğru insanla karşılaştığınızda tereddüt edeceğiniz bir nokta kalmayacaktır.

Yeni bir ilişki için siz hazır olsanız bile bazen doğru kişiyi bulamayabilirsiniz. Ya da bulduğunuz kişinin sizin için doğru kişi olduğunu zannedebilirsiniz. Bu durumda da aranızdaki bağı gözlemlemeli, bir ilişkiye başlamadan önce karşı cinsle birbirinizi iyice tanımalısınız.

Eğer bir ilişkiye başlamaya kendinizi hazır hissediyor, artık yalnız kalmak istemiyor ancak işe nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız size bir önerimiz var. Speed Date Türkiye etkinliklerine katılarak kendi yaş grubunuzdan insanlarla tanışabilir, sosyalleşebilir, hayatınızın aşkıyla tanışabilirsiniz.

Etiketler:, , , , ,
Çıkış Yapmadan Tekrar Düşün!
Eğer şimdi kayıt olmazsanız; bir sonraki ziyaretinize kadar yapılan tüm etkinlikleri ve size özel fırsatları kaçıracaksınız. Eğer aradığınız doğru kişi kaçırdığınız etkinlikteyse ?
Gizliliğinize saygı duyuyoruz. Bilgileriniz bizimle güvende ve asla paylaşılmayacak.
Kapat
×
×
WordPress Popup Plugin